Stadion Gwardii w Warszawie, który jest pod zarządem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, od lat niszczeje i pozostaje w stanie opuszczenia. Niemniej jednak, ostatnio pojawiło się promyk nadziei dla fanów sportów motorowych w stolicy – Warszawskie Towarzystwo Speedwaya wydało oświadczenie o wznowieniu swojej licencji na lata 2024-2027. Działacze WTS-u są zgodni, że ta kwestia ma charakter polityczny i twierdzą, że nadchodząca zmiana rządów w kraju może okazać się kluczowa dla powrotu żużla do stolicy Polski.
Klub żużlowy z Warszawy zasłynął jako pierwszy drużynowy mistrz Polski, co pokazuje, że mimo pozornej ciszy, stolica naszego kraju ma bogate żużlowe dziedzictwo. Również Warszawskie Towarzystwo Speedwaya nieustannie walczy o przywrócenie ligowych rywalizacji na torach stolicy, co daje iskierkę nadziei na przyszłość tego sportu w Warszawie.
Pierwsze ligowe zawody żużlowe w Polsce odbyły się w Warszawie w 1948 roku, a PKM Warszawa zdobył tytuł mistrza Polski. Rok później Skra-Związkowiec Warszawa wywalczyła brązowy medal. Niestety, rywalizacje żużlowe w stolicy zakończyły się w 1959 roku. Po 34 latach przerwy, w 1996 roku stadion Gwardii Warszawa ponownie gościł zawodników żużlowych. Organizowano tam różne zawody przez kolejne trzy lata, a jednym z najważniejszych były indywidualne mistrzostwa Polski. Wtedy to Sławomir Drabik triumfował ze wszystkimi punktami.