Podsumowując swoje działania podczas 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, stołeczna policja odnotowała duże zaangażowanie funkcjonariuszy z różnych pionów, w tym prewencyjnego, kryminalnego i ruchu drogowego. Głównym celem tych działań było zapewnienie bezpieczeństwa dla wolontariuszy oraz dzieci i młodzieży biorących udział w kwestach. Policjanci również odpowiedzialni byli za zabezpieczenie różnych imprez, które odbywały się podczas finału, a także za kierowanie ruchem drogowym. Mimo wielości zadań, które musieli realizować, nie doszło do żadnych poważnych incydentów.

32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest jednym z największych wyzwań organizacyjnych dla stołecznej policji. Obowiązek zapewniający bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom imprez rozproszonych na terenie całego garnizonu wymagał dużego zaangażowania. Z uwagi na wiele różnorodnych inicjatyw realizowanych podczas WOŚP, policja towarzyszyła uczestnikom biegu „Policz się z cukrzycą” na całej 5-kilometrowej trasie, patrolując najważniejsze trasy komunikacyjne. Funkcjonariusze ruchu drogowego byli odpowiedzialni za zabezpieczanie dróg dojazdowych do miejsc, gdzie odbywały się liczne atrakcje WOŚP.

Stołeczna policja aktywnie uczestniczyła także w wydarzeniach na błoniach PGE Narodowego. WOŚP stał się okazją do udziału w pikniku z wieloma atrakcjami. Stoiska promocyjne Policji na błoniach przyciągnęły wielu dorosłych, młodzież i dzieci, które miały okazję zobaczyć pojazdy służbowe, karetki oraz opancerzonego „TUR-a”, używanego przez Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Warszawie.

Podczas 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie odnotowano żadnych poważnych incydentów. Z perspektywy stołecznej policji, wydarzenie przebiegło spokojnie i bezpiecznie.